“When in doubt, wear stripes, or prints”.

Kush tha qe fundin me pala korenti mund ta veshim vetem me kemisha apo bluza sateni? Vijat dhe printet kane qene gjate gjithe vitit nje trend shume i forte prandaj ne nje nga ditet e nxehta te gushtit zgjodha te vishja fundin me pala dhe kanotiere me stampa. Kur luani me printe si vija, topa apo figura, synoni te kombinoni veshje, ngjyrat apo nuancat e te cilave u perkasin se njejtes ngjyre, ne menyre qe mos krijohet nje look i “zhurmshem” dhe i sajuar. Nje nga veshjet me te fresketa dhe komode ku rehatine nuk e gjeta aspak tek te “sheshtat”. Sandalet me takΓ« i shtuan feminilitetin veshjes pa e tepruar. Ndoshta nje ngjyre tjeter do te ishte too much. Si mendoni ju? Xo

 

Processed with VSCO with c1 preset

Fundi @LiuJo ; Kanotiere @Pink Woman

Processed with VSCO with c1 preset

Eyewear ASOS; dhe ora Swatch nΓ« rosegold

Processed with VSCO with c1 preset

Sandalet: Nudes nga Steve Maden

Processed with VSCO with c1 preset

Location: TEG
Credits: Kristi Janku