Harroni theket dhe lulet kete vere. This summer is all about PomPoms! Ne javen e modes pashe qe shumica e designer-ave kishin sjelle ne koleksionet e 2016es bohemian style te nderthurur me ate hippie e retro. Fill pas festivalit te Coachella-s, newsfeed-i i instagramit nga bloggeret e fashionistet ne cdo cep te botes shpertheu nga bluzat me frrudhe e supet jashte, fustanet e gjate me azhure e deri tek keto sandalet qe edhe pse kujt nuk ja pashe, nuk u vela aspak. Doja ti shihja si do ngjanin ne kemben time patjeter. Lol.

Si cdo gje ne Tirane qe behet “trend” me shpejt se vete shpejtesia e eres, i porosita ne nje nga keto faqet online qe ti sjellin brenda dites (se kush priste 3 jave nga asosi) dhe mezi prita ti vishja. Por kush ma di hallin se, kur je ne pune e ke nje kod veshjeje, nuk e vishja dot as me fustanin e bardhe me rripa e as me jumpsuitin xhins te shkurter. Se nga me doli kjo kemisha e mu duk interesante. Mbaj mend nje shokun tim, arkitekt ne profesion, qe me mesonte tricks-et e interiereve. “E gjithe “loja” konsiston ne mbajtjen e ngjyrave neutrale si muret, qe aksesoret si piktura apo abazhuret te ishin ato qe binin ne sy. Ashtu edhe ne rastin tim, kemisha sdo dukej asgje pa keto xhinglat e shtuara. Eshte aksesori ai qe luan gjithe “lojen” e ne kete rast, sandalet ishin trick-u! Edhe pse ne material lekure, nuk mund te them qe jane me te rehatshmet qe kam pasur, por sic thote dhe Russo, bukuria eshte e parehatshme, so…leukoplaste per te gjithe!

Aksesoret nuk jane asnjehere te tepert!
Temperaturat e gushtit nuk ishin dhe aq premtuese ate dite. Turbani ishte jo i duhuri keshtu qe kalova ne variantin B. Kapela prej kashte i dha nje ton me shume drejt tendences se festivalit keshtu qe nje rruge e dy pune. 42 grade and working day never felt so good.

 

Processed with VSCO with c1 preset

Sandalet nga @castleofcinderella ; Kapela nga @Parfois

Processed with VSCO with c1 preset

Canta @Valentino ; Syzet @Baturo

Processed with VSCO with c1 preset