Nese do ekzistonin hashtaget ne 1998-en, mund te ishin #Tutu dhe #SexAndTheCity ose #CarrieBradshow  #Dior #StreetStyle. Ishte ky vit ku Sarah Jessica Parker solli kombinimin e famshem të fundit Tutu te balerinave ne versionin “street style” ku jo rrallehere e kemi pare edhe ne versionin “DIY halloween costume” :p

Mesa duket u lodhem me fundet. Zara solli ne koleksionin pranvere-vere, versionin fustan te tutu-së. Materiali transparent nuk te favorizon edhe aq per ta veshur si te tille, prandaj u mundova ta sillja ne nje kombinim alla “i momentit”. Versioni me xhinse ishte *covered too much prandaj nje jumpsuit i zi nuk do me zhgenjente. Ka pafund menyra se si mund te sillet nje fustan-kanotiere i tille. Xhinse dhe atlete. Nje bluze e bardhe poshte. Ose menyra me e mire per ne plazh me rroba banje, pse jo? Ashtu si edhe balerinat (sheshkat) me lidhese qe u bene shume shpejt tendence e sezonit te fundit me kujtuan pointe-t e famshme, e u bera nje balerine e vertete, koke e kembe. Fundja, te gjithe duam te behemi balerina kur te rritemi :).
Une kam ende shprese. Lol.

Processed with VSCO with c1 preset

Fotot: Elton Kerciku @Destil Albania

Processed with VSCO with c1 preset

Fustani *Zara;  Balerinat *NewLook

Processed with VSCO with c1 preset

Accesories: Choker *H&M
Kapela: Venezia Handmade