Ky sezon e ktheu dixhitalizimin ne nje nivel tjeter. Nga printet e stampuara në qendisma e punime me dore. Kenzo (dhe jo vetem)  ishte nje nder te paret i cili solli pulovrat e qendisura duke e kthyer tradicionalen ne tendencen me In te momentit. Tani pulovrat, palltot, xhinset e cantat mund ti gjeni ne variantin tradicional te personalizuar me trendafila, buze te kuqe apo figura minimaliste. Canta ishte inspirimi i gjithe lookut, e gjitha e punuar me dore dhe shume retro ne dukje. Ngjyrat pastel me ato te tokes krijojne nje kontrast qe nuk ngel pa u vene re keshtu qe pata sukses me kombinimin e jeshiles me bakrin. Sa per copen, Lino-ja eshte nga ato copa qe te jep komoditet dhe nje pamje te sofistikuar aq sa edhe rrudha! Mesa duket, rrudhat jane chic!

 

Processed with VSCO with c1 preset

Canta e qendisur me moline shumengjyreshe, nga Parfois (TEG)

Processed with VSCO with c1 preset

 Pantallonat lino *Manila Grace dhe *Zara medium heels nga koleksioni dimeror.

Processed with VSCO with c1 preset