Nje nga tendencat e forta te sezonit te veres ishin edhe ngjyrat metalike qe i pame ne pasarela, xhaketa, fustane e deri tek kostumet e banjes. Gjate udhetimit ne javen e modes ne Milano nuk munda mos kaloja nga H&M-ja 3 kate qe sme zuri gjumi per gjithe javen ne vazhdim. Nje nga gjerat qe zgjodha ishte fundi me pala korenti ne ngjyre gri metalike, dy trende ne nje cope te vetme. Nuk e pata fare te veshtire ta kombinoja. Thashe “Nje bluze pambuku me atlete do i rrinin perfekt”.
Nje fund me kaq shume shkelqim do me sherbente se sben edhe per ndonje event, keshtu qe zgjodha ta sillja ne variantin klasik, me taka dhe bluze sateni. Shkelqimi qe mbart vete sateni si cope i pershtatej me se miri sikurse dhe nuancat e ngjyrave te ftohta rrine mire me njera tjetren duke krijuar kontrastin e duhur. Kur erdhi puna tek sandalet, e dija qe sa me te thjeshta aq me mire. Duke qene se i afrohen me shume ngjyres natyrale te trupit e doja qe vemendja te mbetej atje ku duhej, zgjodha ate qe nuk te le asnjehere ne balte, ngjyren nude. Ngjyrat neutrale e ato te tokes jane “life saviors” kur nuk doni te rrezikoni ne kombinim. Per paradite mund ta sillni edhe ne variantin me bluze me vija dhe nje kapele per nje “nautical vibe” por kete here, we go classic.

Enjoy.

 

Processed with VSCO with c1 preset

Fundi H&M ; Bluza Zara; Canta (clutch) ASOS

Processed with VSCO with c1 preset

*Aksesoret? Go minimal. Earrings Zara

Processed with VSCO with c1 preset

Per nje *total urban chic look, zgjodha murin me tulla te zeza te “Qendres Kulturore Tulla”